
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 16 |
| Connector Type | Shrouded |
| Packaging | Bag |
| Gender | Male |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 519
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10349
Ext.Price$0.10349
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10349 | $0.10349 |
| 10 | $0.10163 | $1.01630 |
| 50 | $0.09980 | $4.99000 |
| 100 | $0.09800 | $9.80000 |
| 500 | $0.09624 | $48.12000 |
| 1000 | $0.09451 | $94.51000 |
| 3000 | $0.09281 | $278.43000 |
